Soczewki okularowe

JZO to firma oferująca najnowszej generacji soczewki okularowe, zapewniające doskonałą korekcję i ochronę wzroku. Są to najwyższej jakości wyroby medyczne, spełniające wymagania światowych norm dotyczących optyki okularowej. W pełni zaspokajają one potrzeby pacjentów w zakresie komfortu widzenia i użytkowania okularów. Za dynamikę działania i jakość asortymentu uhonorowano firmę takimi prestiżowymi nagrodami jak: Godło Teraz Polska, Gazela Biznesu, Mister Eksportu, Dolnośląski Klucz Sukcesu, Polska Nagroda Jakości (wyróżnienie), Odkrycie Roku – Laur Konsumenta, Złoty Medal MTP.

HOYA to produkty najwyższej jakości dla całkowitej ochrony wzroku. Twórcze myślenie, konsekwentne poszukiwanie nowych rozwiązań i przekraczanie barier to cechy, które sprawiły, że technologia produkcji soczewek okularowych osiągnęła najwyższe standardy jakości i nowoczesności. Firma oferuje zaawansowane technologicznie materiały, konstrukcje i uszlachetnienia, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oraz partnerów handlowych z branży optycznej.

OKULARY KOREKCYJNE

Przyrząd zmniejszający lub znoszący skutki wrodzonej lub nabytej niemiarowości układu wzrokowego. Są to m.in. nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, zez, prezbiopia.

Historia okularów rozpoczyna się w starożytności.

Używano wtedy obrobionych przezroczystych kamieni szlachetnych, które miały za zadanie osłaniać oko lub filtrować promienie słoneczne.

Spektakularnie wyglądało to w momencie zaćmienia słońca np. w Egipcie.

SOCZEWKI OKULAROWE

Soczewki okularowe obecnie są bardzo zaawansowane technologicznie. Wytrzymały antyrefleks jest właściwie standardem. Mogą skorygować praktycznie niemal każdą wadę wzroku. Ich wykończenie i zabezpieczenia dają użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Coraz więcej osób używa okularów do pracy przy komputerze. I im właśnie zadedykowano specjalną powłokę, chroniącą przed światłem niebieskim. Słowo „blue” występuje w ofercie każdej z Firm, z którymi współpracujemy.

Historia soczewek okularowych sięga początków ludzkości. Od zawsze ludzie zauważali braki w widzeniu. Przykładali przezroczyste kamyki do oczu, starali się sobie pomagać na najróżniejsze sposoby.

Gama współcześnie oferowanych soczewek korekcyjnych pozwala zaopatrzyć każdą niemiarowość układu wzrokowego. Dysponujemy soczewkami z każdego materiału, jaki używany jest na świecie.

Oferujemy soczewki jednoogniskowe, dwuogniskowe  lub wieloogniskowe – PROGRESYWNE.

  •  SOCZEWKI MINERALNE (tzw. szklane) są idealne, jeśli mamy wysoką wadę wzroku. Pozwalają na uzyskanie najcieńszej budowy, są trwałe i wytrzymałe na porysowania. Mogą występować w wariancie bezbarwnym, fotochromowymi oraz barwionym na dowolny kolor. Można na nie nakładać również antyrefleks.
  • SOCZEWKI ORGANICZNE (tzw. plastikowe)  są lekkie, bezpieczne i odporne na rozbicie,wykonane z różnych materiałów, od bardzo wrażliwych na porysowanie do wyjątkowo wytrzymałych. Można w naszym Zakładzie zamówić je w wersji bezbarwnej, fotochromowej, barwionej na wiele kolorów, pokryte różnorakim antyrefleksem.

Oferujemy:

SOCZEWKI PROGRESYWNE to najnowocześniejsze konstrukcje w dziedzinie korekcji wzrokowej. Zaczęło się od soczewek dwuogniskowych, wynalezionych przez wielkiego nowożytnego uczonego i wynalazcy, jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych, Benjamina Franklina. Wymyślił, że potrzebne są okulary do dali i do bliży.

Nie jest wygodnie zmieniać okulary, może lepiej będzie mieć jedne do obu odległości? Tak też zrobił, łącząc dwie przecięte połówki soczewek odpowiednich do dali i bliży, spajając je „balsamem kanadyjskim”, który jest stosowany w nowocześniejszych konstrukcjach soczewek dwuogniskowych do dzisiaj. Już się co prawda nie składa w taki sposób soczewek o dwóch różnych mocach. Dziś dodatek do bliży jest wklejany w specjalnie wyszlifowanym miejscu soczewki do dali.

Ktoś z biegiem lat pomyślał o osobach, którym nie wystarczyły soczewki dwuogniskowe.

Pomyślano o ludziach w średnim i starszym wieku, pracujących precyzyjnie, potrzebujących innych soczewek korekcyjnych.

Na przykład muzycy w orkiestrze patrzą na instrument (bliż), następnie na nuty (odległość pośrednia) oraz na dyrygenta (dal). Naukowcy wykładający patrzą w notatki (bliż), przenoszą wzrok na tablicę lub ekran ze slajdami (odległość pośrednia), następnie na słuchaczy (dal). Powstały soczewki trzyogniskowe, lecz były trudne do adaptacji dla użytkowników.

Od wielu lat jestem użytkowniczką soczewek progresywnych.

Dzięki nim mój wzrok jest sprawny jak w latach, gdy akomodacja i konwergencja nie potrzebowały wsparcia, a dzięki postępowi technologicznemu w tej dziedzinie mogę swobodnie widzieć wszystko w jednej parze okularów.